Last Minute Řecko nejlevnější dovolená léto 2016 - Korfu, Kréta, Kos, Zakynthos, Thassos, Santorini, Rhodos

TOP Last minute země:

Vyhledejte si Vaši nejlevnější dovolenou:

Použijete naše speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.

Hledáte-li informace a rady, jak se rekreovat v zimě, tak zimní dovolená 2013, bude se vám hodit web plný informací jako je například silvestr 2013/2014, nebo tipy na zimní lyžování, spolu s recenzemi nejzajímavěších Alpských a českých letovisk.
Stačí zadat do políčka např.: Kréta

Last minute Řecko

Informace o Řecku

V této zemi není vůbec problém zažít dovolenou u moře doprovázenou návštěvou starodávných památek (Athény, Mykény, Sparta, Olympia, Epidaurus, ...), přírodních krás a úkazů. Zájemcům o koupání a slunění nabízí Řecko nespočet pláží a zátok s průzračně čistým moře. Nelze tedy než doporučit vyhledat Last Minute zájezd na krásné pláže kde kromě možností slunění se dá i věnovat vodním sportům. Řecko patří pro turisty mezi Last minity k nejvyhledávanějším lokalitám. Především snaží-li se člvoěk ušetřit na dovolené hledáním last minitu, tak v Řecku může ušestřit i na jídle a potravinách, které jsou zde cenově srovnatelné s českou republikou.

Řecko je moderní evropskou zemí s demokratickou vládou a rozvojem hospodářství. Ne nadarmo pojem demokracie vznikla v Řecku. Hlavním městem Řecka jsou Atény, počtem obyvatel je Řecko podobné České republice, tedy přes 10 miliónu. Většina obyvatel Řecka je soustředěna v několika hlavních městských oblastí, jen Atény zaberou třetinu populace. Nejvíce rozšířeným náboženstvím je ortodoxní křesťanství. Řecký jazyk se používá již od prehistorických dob. Do konce 5. století se abeceda transformovala do 24 písmen řecké abecedy, která nám v našich krajích příliš neznámá není (alfa, beta, ...). Řecko přijalo oficiální měnu euro.

Kultura v Řecku

Kulturní a historické pozadí Řecka má posypané krajiny s historickými zbytky, které zahrnují 6000 roků. Útočníky, klidné osadníky, postavení země mezi východem a západem, to všechno zanechalo stopy na řecké kulturní krajině. Archeologická naleziště, muzea ve městech, které chrání cenné artefakty od starověku, to vše můžete na své cestě shlédnout. Byla by velká škoda, kdyby jste při návštěvě Řecka odešli bez prohlédnutí řecké kultury, kultury, která se zasloužila o narození západní civilizace.

Koupání v Řecku

Bez ohledu na to, z jakého důvodu pojedete do Řecka, měli by jste navštívit jeho pláže. Řecké pobřeží je totiž vyplněno nádhernými plážemi, které jsou jedny z nejčistších v Evropě. Ve skutečnosti také moře a slunce jsou hlavními důvody, proč je Řecko častou vyhledávanou turistickou destinací. Písek na plážích se liší ve své kvalitě podle místa. Existuje zde i mnoho organizovaných pláží za menší poplatek, ale se vším servisem.

Šnorchlování a potápění v Řecku

Šnorchlování a potápění je příjemným zážitkem na dovolené v Řecku, neboť mořské dno zde skrývá bohatý podmořský život a skalní útvary. V odlehlejších oblastí kolem písečných pláží objevíte řadu jeskyní a dutin různých velikostí.

Zajímavé Last minute lokality

Last Minute Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki patří k tradiční vyhledávané oblasti s více než 500km pláží. Jeho tvar připomínající ruku se třemi prsty - tvoří výběžky Athos, Sithonia a Kassandra. Tento poloostrov je znám pěstováním vína, svými olivovými a piniovými háji, ... Patří k velice zeleným ostrovům Řecka.

Last Minute ostrov Kos

Ostrov plný nádherných pláží které lemují jeho celé pobřeží, čistým mořem a spoustou památek - např. Hippokratovo rodiště.

Last Minute ostrov Rhodos

Tento ostrov patří k nejvíce vyhledávaným ostrovem světa - především díky množství antických památek. Proslulí je svými zákoutími u pobřeží a nekonečnými písečními plážemi s čistým mořem. Patří mezi světovou kulturní památku UNESCO.

Last Minute ostrov Kréta

Ostrov plný památek (např. Mínójské paláce Knóssos a Festos). Ideální ostrov pro relaxaci a odpočinek. Naleznete zde přes 3000 krápníkových jeskyní a nespočet místních taveren s Řeckými specialitami.

Last Minute ostrov Korfu

Patří mezi nejkrásnějí z Iónských ostrovů. Jde o vápencový ostrov s krásnými plážemi. Ostrov je plný olivovníků, cypřišů, jalovců a borovic. Ostrov je znám také díky více než 50ti druhů orchidejí.
© Last minute dovolená 2016 | Reklama zde | Partneři |
[ochrana osobních údajů]