Last Minute Egypt nejlevnější dovolená léto 2016 - Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Káhira, Marsa Alam

TOP Last minute země:

Vyhledejte si Vaši nejlevnější dovolenou:

Použijete naše speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.

Hledáte-li informace a rady, jak se rekreovat v zimě, tak zimní dovolená 2013, bude se vám hodit web plný informací jako je například silvestr 2013/2014, nebo tipy na zimní lyžování, spolu s recenzemi nejzajímavěších Alpských a českých letovisk.
Stačí zadat do políčka např.: Hurghada

Chování v Egyptě:

Egypťané jsou velmi zdvořilí, půjdete například po ulici, nelekněte se, že vás zastaví cizí člověk a bude se chtít s Vámi dát do řeči. Pokud o to nestojíte, ignorujte konverzaci a pokračujte v cestě. Pokud Vám ale konverzace nevadí, nemusíte mít strach v ní pokračovat. Překvapí Vás, že počáteční konverzace bude o tom, jak se máte a co vaše rodina...Na rodinu si potrpí hodně. Dejte si však pozor na to, že myšlenkou této konverzace je to, aby vás tento člověk dostal do obchodu se suvenýry, takže buďte na to překvapení :)

Last minute Egypt

Informace o Egyptě

Země původně známá především díky tejemným pyramidám a chrámům. Určitě každý zná 138 metrů vysokou Cheopsovu pyramidu vzdálenou 10 km od Káhiry. Také Luxor (dříve Théby) s nedalekým Údolím králů s hrobkami faraonů, Sfinga, chrámy v Karnaku i dvojice chrámů Abou Simbel na břehu Asuánské přehrady není třeba dlouho představovat.

K rekreaci vybízí Rudé moře nabízející krásné písčité pláže s prosluněnými mělčinami a podmořskými utesy s vraky lodí a korály vybízející ke sportovnímu potápění.

Zajímavé Last minute lokality

Last minute Hurghada

Toto městečko původně sloužlo jako naftové pole v Suezkém zálivu se dnes proměnilo ve vyhledáváné letovisko last minute zájezdů na pobřeží Rudého moře.

Last minute Sharm El Sheikh

Toto původně malé rybářské městečko je nyní velivce vyhlášené letovisko, které lemují krásné písčité pláže v zátoce Naama Bay. Velice často také vyhledávané místo milovníky potápění.

Fakta o Egyptě

Egypt oficiálně známý jako Egyptská arabská republika se nachází v severovýchodní Africe a jihozápadní Asie. Káhira je hlavním a největším městem, je nejmodernějším na Středním východě a v Africe. Egypt je na severu ohraničen Středozemním mořem a na východě Rudým mořem. Více než 90 % země sestává z pouštních oblastí (Libyjská poušť, část Sahary), zbytek rozlohy je ustálené nebo obdělávané, skládá se z údolí řeky Nilu, pouštních oáz a pozemků podél Suezského průplavu.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě je to pravé pro nejen pro milovníky historie a památek, ale také pro ty turisty, kteří rádi relaxují u moře, či se rádi potápí a šnorchlují.

Největším lákadlem této země z historického hlediska je období vlády faraónů a jimi zanechané stopy. Za návštěvu stojí určitě například pyramidy v Gize, údolí králů, Abu Simbel, Asuánská přehrada, chrám Luxor nebo Ombo.

Pokud však raději než historii obdivujete přírodu, určitě Vás ohromí velikost Sahary nebo můžete obdivovat východ na Mojžíšově hoře. Egypt je ideální pro ty, kteří svou dovolenou chtějí strávit u moře. Egypt Vám nabízí čisté moře a krásné koupání. Kvalitní dovolenou můžete strávit například v Hurgadě, Sharm-El-Sheiku, či v Tabě.
© Last minute dovolená 2016 | Reklama zde | Partneři |
[ochrana osobních údajů]