Last Minute Chorvatsko nejlevnější dovolená léto 2016 - Istrie, Jižní Dalmácie, Makarská riviéra, Krk, Hvar, Ráb, Brač

TOP Last minute země:

Vyhledejte si Vaši nejlevnější dovolenou:

Použijete naše speciálně nastavené vyhledávání pro Vaši nejlevnější dovolenou.

Hledáte-li informace a rady, jak se rekreovat v zimě, tak zimní dovolená 2013, bude se vám hodit web plný informací jako je například silvestr 2013/2014, nebo tipy na zimní lyžování, spolu s recenzemi nejzajímavěších Alpských a českých letovisk.
Stačí zadat do políčka např.: Istrie

Praktické informace:

Chorvatsko je nejdražší v létě v červenci a srpnu, kdy ubytování, jízda lodí, pronájem aut a vše ostatní , týkající se cestovního ruchu, letí raketovou rychlostí vzhůru. V sezoně vyjde dvoulůžkový pokoj asi na 300 KN v soukromém pobytu a 500 KN a výše v tří-hvězdičkových hotelech. Majitelé soukromých prostor nabízejíc své prostory k pronájmu někdy požadují minimální dobu k ubytování celý týden, u hotelů toto nehrozí. Vstupenky na koncerty, do divadel a muzeí jsou levné, vyjdou okolo 60 až 200 KN na koncerty a divadla, muzea pak vyjdou na 15 KN. Lodě jsou vcelku také levné, cesta i s autem na palubě Vás vyjde okolo 120 KN.

Last minute Chorvatsko

Informace o Chorvatsku

Stát Chorvatsko vzniknul z bývalé Jugoslávie, která již dlouhou dobu poskytovala možnosti rekreace a dovolené na území lemující většinu pobřeží východního Jadranu spolu s 1185 ostrovy. I ve vnitrozemí lze narazit na krásu přírodních úkazů, mezi které patří Plitvická jezea, souostroví Brijuni a vodopády řeky Krky. V Chorvatsku naleznete také dalších sedm národních parků nebo Diokleciánův palác ve Splitu či staré jádro Dubrovniku zapsané na seznamu UNESCO.

Zajímavé Last minute lokality

Last minute Istrie

Tento poloostrov se nachází v severní části Jaderského moře. Moře je zde čisté s rozmanitou přírodou a turistickými centry na velice dobré úrovni. Obyvatelsko je velice pohostinné a váži si každého návštěvníka. Naleznete zde města jako Poreč, Rovinj, Vrsar, Pula i Rabac. Většina pláží je kamenitých nebo z malých oblázků.

Chorvatsko - Makarská riviéra

Tato část Jadranu patří k nejvýznamější a říká se že také nejkrásnější části Chorvatska. Z jedné strany pobřeží obklopuje pohoří Biokovo a z druhé průzračné moře s oblázkovými plážemi a velice ustáleným teplým počasím.

Dovolená v Chorvatsku

Chorvatské potěšení z dovolené je nadčasové, nabízí 1778 kilometrů pobřeží, průzračné moře, lesknoucí se skalnaté zátoky, borovicemi lemované pláže, jachty pohupující se na pobřeží, ovšem žádná plavba Středozemním mořem není kompletní bez zastávky v Dubrovníku. Vnitrozemí Chorvatska je také okouzlující, i když méně navštěvované turisty. Vnitrozemí nabízí i termální lázně v Istarske Toplice v Istrii, procházky nedotčenými lesy, či vodopády v Plitvických jezerech. V hlavním městě Chorvatska Záhřebu naleznete barokní architekturu a oddaný dobrý život zdejších lidí. Během tradičních svátků a festivalů, v této zemi slovanské naleznete, budete moci vidět barevně kostýmované tanečníky vyzpěvujíc lidové melodie. Chorvaté udržují silnou vazbu k půdě a tradici, tím zachovávají mimořádné krásy pobřeží.

Kdy jet do Chorvatska

Většina turistů navštěvuje Chorvatsko od dubna až do září, přestože duben je příliš chladný na plavání, bude teplé jasné nebe a levné ceny ubytování. Květen a červen jsou skvělými měsíci pro všechny outdoorové aktivity. V těchto měsících jsou ceny stále rozumné a budete si moct vychutnat dlouhé slunečné dny. Červenec a srpen jsou nejdražší měsíce k návštěvě Chorvatska, neboť tyto měsíce jsou vrcholem turistické sezóny a populární místa jsou nepříjemně přecpaná. Výhody této high sezóny jsou v cestování loděmi na různé výlety po přilehlých ostrovech. Září je snad nejlepší měsíc k návštěvě, protože není tak horké počasí jak v létě, i když moře je stále příjemně teplé. V tomto měsíci si dopřejete potěšení z přírody, dozrávajícím ovocem, jako jsou fíky a hrozny, navíc ubytování bude za menší sazbu.

Last minute Dalmácie

Tuto oblast charakterizuje průzračné moře, vůně borovic a písčitooblázkové pláže s čistým mořem. Velice atraktivný a vyhledávaná střediska turisty jsou Vodice, Šibenik, Primošten, Trogir, Omiš, Brela, Baška Voda, Makarska, Tučepi, Podgora, Gradac, Orebič, Dubrovnik, ostrovy Brač, Korčula, Hvar, ...
© Last minute dovolená 2016 | Reklama zde | Partneři |
[ochrana osobních údajů]